Navigation

Workshopy Social Impact Award jsou zdarma, otevřené všem zájemcům o společensky prospěšné podnikání. Přednost při rezervaci míst mají studenti VŠ a VOŠ, kterým je program Social Impact Award primárně určen, pokud však zbývají volná místa, vítáme i další účastníky.

Účast na workshopech není podmínkou pro podání přihlášky do akceleračního programu. Zároveň pro účast na workshopech není nutné mít již rozmyšlený společensky prospěšný projekt. Pokud už nápad máte, workshopy vám mohou pomoct jej ověřit, upřesnit a rozpracovat, a připravit tak co nejkvalitnější přihlášku do SIA.

Workshopy budou probíhat během března a dubna.


IDEA GENERATION: OD INOVATIVNÍHO NÁPADU K FUNGUJÍCÍMU BYZNYSU

WORKSHOP S DIRECT PEOPLE A SETKÁNÍ S TEREZOU JUREČKOVOU Z PRAGULIC
15. 3. 2016, 14:00 až 14:30 setkání s Terezou Jurečkovou, poté 14:30 až 17:30 workshop, Impact Hub Praha, účast je zdarma.
PŘIHLÁSIT SE

Máte nápad, ale nevíte, z jaké strany začít s jeho realizací? Jak zjistíte, které řešení bude skutečně fungovat? Pro koho váš projekt skutečně bude? Co potřebuje a co řeší? Základní nástroje metody Design Thinking, které posouvají inovační projekty k nadšeným uživatelům, přijdou představit odborníci na inovace služeb a produktů z Direct People. Společensky prospěšná podnikatelka roku 2014 Tereza Jurečková vám poví, jak posunula svoje podnikání v Pragulicu od myšlenky k realizaci i díky Social Impact Award nebo třeba, jak se dostat mezi Forbes 30 pod 30.


IDEA GENERATION: JAK MÍT ÚSPĚŠNÝ BYZNYS A ZÁROVEŇ POMÁHAT?

WORKSHOP S HONZOU VIMMEREM Z JOY RIDE A S RAINFELLOWS
16. 3. 2016, 13:00 až 17:00, Impact Hub Ostrava, účast je zdarma.
PŘIHLÁSIT SE

Jak se prodává dobrá myšlenka? Jak zní udělat úspěšný byznys? Kde začít a čemu se vyhnout? Ukáže vám to Honza Vimmer, absolvent Social Impact Award a úspěšný opavský podnikatel, ve spolupráci s Rainfellows, týmem koučů a mentorů s deseti lety zkušeností v aplikování štíhlého (lean) myšlení v různých odvětvích.
Cílem workshopu je naučit se pochopit, jak vytvořit hodnotu pro zákazníka a seznámit se s metodami, jak otestovat funkčnost obchodního modelu. Zároveň můžete s Honzou diskutovat, jak se mu podařilo dosáhnout s projektem JOY RIDE úspěchu a jak mu na jeho cestě pomohl právě program Social Impact Award.


BUSINESS MODELLING: JAK ROZJET BYZNYS, KTERÝ PEČUJE O ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ?

WORKSHOP S PETREM HANEZELEM Z Bezobalu A S LUCIÍ SCHUBERT
22. 3. 2016, 15:00 až 19:00, Olomouc, UPOL, Přírodovědecká fakulta, Katedra rozvojových studií, učebna 1127, účast je zdarma.
PŘIHLÁSIT SE

Jak rozjet podnikání a zároveň dělat něco nejen pro naši planetu, ale i pro zdraví? Přijďte se setkat a diskutovat s úspěšným podnikatelem Petrem Hanzelem, kterému se to podařilo s projektem Bez obalu. Kromě toho si s ním a s odbornicí z Inovátoři.cz Lucií Schubert vyzkoušíte práci s inovativním nástrojem podnikatelského plánování Lean Canvas. Uvidíte, že projektové plánování na jednu A4 funguje skvěle, a nezávisle na odvětví. Na závěr se seznámíte s podmínkami mezinárodního akceleračního programu Social Impact Award zaměřeného na podporu mladých lidí, kteří chtějí podnikat a pomáhat zároveň. Přijďte se podívat, inspirovat, konzultovat svůj nápad nebo se rovnou poradit o přihlášce do programu.


BUSINESS MODELLING: JAK SPOJIT BYZNYS, MODERNÍ TECHNOLOGIE A POMOC SPOLEČNOSTI

WORSKHOP S BRATRY SLAVÍČKOVÝMI Z KOALA PHONE A S LUKÁŠEM POLICAREM
23. 3. 2016, 16:00 až 19:00, Hradec Králové, UHK, Fakulta informatiky a managementu, učebna J31, účast je zdarma.
PŘIHLÁSIT SE

Láká vás podnikání a baví vás mobilní technologie? Přijďte se potkat s mladými úspěšnými podnikateli, bratry Slavíčkovými z královéhradecké firmy Koala Phone, kteří dokázali rozjet funkční byznys a ještě navíc tím pomáhat svému okolí. Jak se dokázali dostat až na japonský trh a jak jim na jejich cestě pomohl program Social Impact Award? Můžete přijít diskutovat s nimi a odborníkem z Inovátoři.cz Lukášem Policarem a zároveň si nechat zkonzultovat svoje nápady nebo váš podnikatelský záměr. Společně s nimi si vyzkoušíte práci s inovativním nástrojem podnikatelského plánování Lean Canvas. Na závěr se dozvíte detaily programu Social Impact Award, který se zaměřuje na podporu aktivních mladých lidí, kteří chtějí podnikat a pomáhat zároveň.


BUSINESS MODELLING: OD STARÝCH KOL K PRVNÍMU ČESKÉMU BIKESHARINGU. JAK VYDĚLÁVAT A POMÁHAT ZÁROVEŇ?

WORSKHOP S BRATRY JEŽKOVÝMI, ZAKLADATELI PROJEKTU REKOLA, A S LUCIÍ SCHUBERT,
29. 3. 2016, 15:00 až 18:00, České Budějovice, Coworking Center, účast je zdarma.
PŘIHLÁSIT SE

Jak jdou dohromady odepsaná kola, recyklace a podnikání? Říká se tomu social business nebo společensky prospěšné podnikání? Přijďte se potkat s bratry Ježkovými, absolventy Social Impact Award a zakladateli úspěšné firmy Rekola, prvního českého bikesharingu. Zachraňují stará kola a zároveň nabízejí moderní, na českém trhu dlouho chybějící službu městských kol a přitom podporují čistý vzduch a zdravý životní styl. Společně s nimi a s odbornicí z Inovátoři.cz Lucií Schubert si vyzkoušíte práci s inovativním nástrojem podnikatelského plánování Lean Canvas. Dozvíte se také detaily programu Social Impact Award, který se zaměřuje na podporu aktivních lidí, kteří chtějí podnikat a pomáhat zároveň. Na místě můžete konzultovat svůj nápad nebo rovnou přihlášku do programu.


BUSINESS MODELLING: JAK ROZJET BYZNYS, KTERÝ PEČUJE O ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ?

WORKSHOP S PETREM HANZELEM Z Bezobalu A S LUCIÍ SCHUBERT
31. 3. 2016, 14:00 AŽ 17:00, Plzeň, DEPO 2015, účast je zdarma.
PŘIHLÁSIT SE

Jak rozjet podnikání a zároveň dělat něco nejen pro naši planetu, ale i pro zdraví? Přijďte se setkat a diskutovat s úspěšným podnikatelem Petrem Hanzelem, kterému se to podařilo s projektem Bez obalu. Kromě toho si s ním a s odbornicí z Inovátoři.cz Lucií Schubert vyzkoušíte práci s inovativním nástrojem podnikatelského plánování Lean Canvas. Uvidíte, že projektové plánování na jednu A4 funguje skvěle, a nezávisle na odvětví. Na závěr se seznámíte s podmínkami mezinárodního akceleračního programu Social Impact Award zaměřeného na podporu mladých lidí, kteří chtějí podnikat a pomáhat zároveň. Přijďte se podívat, inspirovat, konzultovat svůj nápad nebo se rovnou poradit o přihlášce do programu.


BUSINESS MODELLING: OD STARÝCH KOL K PRVNÍMU ČESKÉMU BIKESHARINGU. JAK VYDĚLÁVAT A POMÁHAT ZÁROVEŇ?

WORSKHOP S BRATRY JEŽKOVÝMI, ZAKLADATELI PROJEKTU REKOLA, A S LUKÁŠEM POLICAREM
5. 4. 2016, 14:00 až 17:00, Ústí nad Labem, UJEP, Fakulta sociálně ekonomická, učebna MO-304, účast je zdarma.
PŘIHLÁSIT SE

Jak jdou dohromady odepsaná kola, recyklace a podnikání? Říká se tomu social business nebo společensky prospěšné podnikání? Přijďte se potkat s bratry Ježkovými, absolventy Social Impact Award a zakladateli úspěšné firmy Rekola, prvního českého bikesharingu. Zachraňují stará kola a zároveň nabízejí moderní, na českém trhu dlouho chybějící službu městských kol a přitom podporují čistý vzduch a zdravý životní styl. Společně s nimi a s odborníky z Inovátoři.cz si vyzkoušíte práci s inovativním nástrojem podnikatelského plánování Lean Canvas. Dozvíte se také detaily programu Social Impact Award, který se zaměřuje na podporu aktivních lidí, kteří chtějí podnikat a pomáhat zároveň. Na místě můžete konzultovat svůj nápad nebo rovnou přihlášku do programu.


BUSINESS MODELLING: JAK ZACHRAŇOVAT ŽIVOTY A K TOMU PODNIKAT

WORSKHOP S ONDROU KOUDELOU Z PrPOM A S LUCIÍ SCHUBERT
7. 4. 2016, 14:00 až 17:00, Liberec, Kino Varšava, účast je zdarma.
PŘIHLÁSIT SE

Podnikání vyžaduje nejen dobrý nápad, ale i odvahu a kus hrdinství se do toho pustit a nevzdat to. Pojďte se potkat s Ondřejem Koudelou, zakladatelem firmy PrPom, který je hrdinou hned dvakrát: postavil funkční byznys, kterým učí lidi zachraňovat životy. Jak se mu to povedlo a jaké úspěchy či překážky ho potkávaly na cestě? Můžete přijít diskutovat s ním a odbornicí z Inovátoři.cz Lucií Schubert a zároveň si nechat zkonzultovat svoje hrdinské nápady nebo váš podnikatelský záměr. Společně s nimi si vyzkoušíte práci s inovativním nástrojem podnikatelského plánování Lean Canvas. Na závěr se dozvíte detaily programu Social Impact Award, který se zaměřuje na podporu aktivních mladých lidí, kteří chtějí podnikat a pomáhat zároveň.


BUSINESS MODEL GENERATION: JAK POSTAVIT BYZNYS MODEL NA STEREOTYPU, ŽE ŽENY DO IT NEPATŘÍ.

WORKSHOP S CZECHITAS A S COURT OF MORAVIA
14. 4. 2016, 14:00 až 17:00, Impact Hub Brno, účast je zdarma.
PŘIHLÁSIT SE

Jak udělat z nevýhody přednost a jak vytvořit byznys z toho, že pomáháte ženám do tradičně mužského IT? Dita Přikrylová a její kolegyně z brněnských Czechitas si všimly aktuálního společenského tématu, loni se přihlásily do Social Impact Award a teď už spolupracují v oblasti vzdělávání žen v IT se světovými firmami, jako je Konica Minolta a Microsoft. Jak se jim vše podařilo za tak krátkou dobu, jakou roli v tom sehrál program SIA a jak se inspirovat při realizaci vlastních nápadů, se dozvíte na tomto workshopu. Zároveň se na příkladu Czechitas naučíte popsat obchodní model a pochopíte, jak vytvořit trvalou hodnotu pro zákazníka. Seznámíte se také s metodami, jak otestovat funkčnost podnikatelského modelu. To vše s lektorem Petrem Pouchlým ze společnosti Court of Moravia, která se specializuje na zefektivňování byznys strategií, konzultace a školení.


JAK NASTARTOVAT BYZNYS V SIA 2016? WORKSHOP A SETKÁNÍ S POROTOU

22. 4. 2016, 9:00 až 12:00 workshop, 13:00 až 16:00 setkání s porotou, Impact Hub Praha, účast je zdarma.
PŘIHLÁSIT SE

Poslední ze série letošních workshopů je pro ty, kteří zvažují účast v programu Social Impact Award a chtějí si zkusit, kam jejich nápad či existující projekt může posunout letní akcelerační program, pokud se probojují mezi finalisty. Přineste si zpracovaný Lean Canvas pro váš projekt a s lektorem Lukášem Policarem z Inovátoři.cz si ukážete, jak pracovat s jeho jednotlivými částmi. Naučíte se, jak pracovat s mapou rizik, identifikujete hlavní riziko a naučíte se pracovat s vaší cílovou skupinou, vytvářet hodnotu pro zákazníka. V druhé části budete mít možnost konzultovat svůj lean canvas s členy letošní poroty. Je to jedinečná šance připravit váš projekt co nejlépe na přihlášení do programu.

Už je skoro hotovo!

Je nutné se registrovat, abyste mohli odeslat svůj hlasovací lístek.

× zavřít